UE Flag

Biustonosze balconette

Biustonosze Balconette

Biustonosze Balconette to średniozabudowane staniki, które pięknie podtrzymują i eksponują biust. Świetnie nadają się do bluzek i sukienek z głębokim wycięciem, ponieważ seksownie zaokrąglają piersi.

Biustonosze Balconette – jak wyglądają?

Biustonosz Balconette (inaczej balkonetka) ma charakterystyczną budowę – tj. miseczka zawsze jest usztywniana lub półusztywniana. Zakrywa ona ok. ¾ piersi, linia mostka znajduje się praktycznie na równi z linią misek, a ramiączka są szeroko rozstawione. Cały ciężar biustu opiera się przede wszystkim na obwodzie, dlatego balkonetki można spokojnie nosić bez ramiączek. Efekt zebrania, zaokrąglenia i wyeksponowania piersi w biustonoszu typu Balconette nieraz porównuje się do osiąganego w klasycznym gorsecie. To zasługa specjalnie zaprojektowanych fiszbin, które podtrzymują biust.

Z jakich materiałów wykonuje się biustonosze balkonetki?

Do wykonania balkonetki mogą zostać użyte różne materiały, np. mikrofibra, tiul, bawełna. Dostępne są modele zupełnie gładkie, w najróżniejszych kolorach, jak również wykończone ślicznym haftem albo koronką. Stopień uniesienia i „wypchnięcia” piersi do przodu zależy od ciągliwości materiału i konstrukcji fiszbin. Jeśli chcesz uzyskać efekt maksymalnego wyeksponowania i zaokrąglania piersi, wybierz biustonosz Balconette z mniej rozciągliwych materiałów.

Biustonosz Balconette – dla kogo będzie najlepszy?

Charakterystyczną konstrukcję Balconette docenią kobiety o dużych, pełnych i ciężkich piersiach, które są umieszczone dość daleko od siebie. Wynika to z faktu, że w balkonetce wysoki mostek oddziela jedną pierś od drugiej. Usztywniane miseczki i fiszbiny wspomogą także „niesforny” biust, ponieważ zbiorą go i utrzymają na właściwym miejscu.To, czy piersi będą się dobrze prezentować w biustonoszu typu Balconette, zależy również od ich kształtu. Panie o stożkowych piersiach mogą narzekać na ich zbytnie spłaszczenie.

Do jakich dekoltów nosić biustonosze Balconette?

Wyjątkowo zmysłowy wygląd osiągniesz, nakładając balkonetkę do góry odsłaniającej większą część ciała. Jednak biustonosze Balconette nadają się praktycznie do każdego rodzaju dekoltu, oprócz tych głęboko wyciętych w szpic (ponieważ będzie w nich widać wysoki mostek stanika). Szeroki rozstaw ramiączek sprawia, że ukryją się one w sukienkach czy bluzkach z wyciętymi, poziomymi dekoltami (np. typu łódka czy tych w kształcie serca).