Piękny biust i zadbany dekolt to nie tylko prawdziwe atrybuty kobiecości, ale również oznaka zdrowia tej bardzo wymagającej i delikatnej strefy. Wystarczy chwila miłości i troski, żeby znacznie poprawić skórę wokół dekoltu i biustu! Udowodnimy Ci to poniższym artykułem, w którym dzielimy się swoimi pomysłami.
O skórę na biuście powinnaś dbać tak samo, jak o pozostałe części ciała. Podstawą jest więc regularne nawilżanie, złuszczanie i ujędrnianie, które pozwoli Ci zniwelować wpływ upływającego czasu.
Potraktuj pielęgnację biustu równie poważnie jak dbanie o swoje zdrowie. Dlaczego? Rak piersi od kilku lat zajmuje miejsce w czołówce mało zaszczytnego rankingu nowotworów złośliwych powodujących zgony. Warto zacytować dwa bardzo dające do myślenia fakty opublikowane na stronie www.gov.pl[1]:
W trakcie nakładania kosmetyków pielęgnujących warto wykonywać samobadanie piersi, dzięki któremu szybko wykryjesz wszelkie nieprawidłowości: wycieki, obrzęki, wgłębienia, zaczerwienienia, guzki, owrzodzenia czy zmianę kształtu i kondycji brodawek sutkowych. Pamiętaj, że samobadanie powinno być regularne i wykonywane w tym samym momencie cyklu miesięcznego (najlepiej 3-5 dni po miesiączce), dzięki czemu zauważysz różnice między badaniami.
Pielęgnacja Jak pielęgnować skórę na dekolcie i biuście? Najważniejsze są następujące 4 kroki:
A co zrobić, jeśli nie jesteś zadowolona z jędrności swoich piersi? Warto stosować kosmetyki ujędrniające dedykowane skórze biustu i dekoltu. Szukaj w ich składzie substancji aktywnych, które poprawiają jędrność, np. wyciągów ze skrzypu polnego, żeń-szenia, pestek jabłek. Poza tym zadbaj o zbilansowaną dietę, wypijanie odpowiedniej ilości wody oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej.
W ciąży piersi znacznie zwiększają swoje rozmiary. Zmiany hormonalne oraz gwałtowne przybieranie na wadze i jej utrata to najważniejsza przyczyna obwisania biustu. Jak więc ujędrnić skórę biustu po porodzie? Jeszcze w czasie ciąży stosuj kosmetyki do dekoltu i biustu, ale bezwzględnie dedykowane przyszłym mamom – pamiętaj, że niektóre składniki kosmetyków są niewskazane w okresie ciąży i karmienia piersią! Bardzo pomaga w tym również powrót do właściwej wagi oraz określone ćwiczenia, np. pompki (również „damskie”) czy ściskanie umieszczonej przed sobą piłki.
W czasie karmienia piersią kobiety często skarżą się na obrzęki, podrażnienia czy ból brodawek sutkowych. Wiele firm kosmetycznych na szczęście wyszło naprzeciw potrzebom matek karmiących i stworzyło dla nich odpowiednie preparaty łagodzące. Możesz także zakupić dobre dermokosmetyki w aptece.
Cytaty:
[1] https://www.gov.pl/web/psse-ciechanow/rozowy-pazdziernik--miesiac-swiadomosci-raka-piersi. [dostęp online: 21.07.2023].
Źródła:
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-prawidlowo-wykonac-samobadanie-piersi. [dostęp online: 21.07.2023].
https://www.mp.pl/pacjent/onkologia/chorobynowotworowe/162061,rak-piersi. [dostęp online: 21.07.2023].
https://www.mp.pl/pacjent/onkologia/wywiady/197809,pazdziernik-miesiacem-walki-z-rakiem-piersi. [dostęp online: 21.07.2023].