Bielizna GAIA – bez tajemnic - GAIA

Po opublikowaniu na Facebooku artykułu „ Jak atrakcyjnie ubrać duży biust”, w którym opisaliśmy konstrukcje bielizny z linii maxi, poprosiłyście nas o przybliżenie pozostałych krojów. Tak wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć cykl porad, który przedstawi charakterystyczne cechy wybranych konstrukcji bielizny. Biustonosze półsztywniane są największą grupą w kolekcjach bazowych i sezonowych GAIA, dlatego od niej zaczynamy!

Najtrudniejsze w dopasowaniu bielizny jest znalezienie idealnej konstrukcji biustonosza. Szukajmy modeli, które spełnią potrzebę odpowiedniego rozmiaru, kształtowania biustu czy koloru przy zachowaniu właściwie dobranych parametrów fiszbin, mostka i poziomu zabudowy miseczki do naszej sylwetki. Właściwe położenie fiszbin – bez ucisku na gruczoł piersiowy – jest konieczne dla zdrowia piersi i zapewni jeszcze większą wygodę noszenia bielizny.

Poznaj symbole

Biustonosz półusztywniany charakteryzuje się usztywnianą podstawą miseczki. Wykonana z pianki gorseciarskiej czy fizeliny (włókniny) o różnej grubości jest z wierzchu pokryta materiałem: wiskozą, satyną lub mikrofibrą. Górna część biustonosza jest miękka. Ma za zadanie gładko przylegać do piersi, stabilizując tę część biustu.

W naszym katalogu biustonosze półusztywniane nazywamy kierując się nazewnictwem angielskojęzycznym semi-soft bra, co można przetłumaczyć dosłownie jako półmiękki biustonosz. Symbol, którym opisujemy ten rodzaj biustonoszy to SS (semi-soft) i dodając do niego kolejne cyfry tworzymy skróty dla konkretnych konstrukcji np.: SS1, SS2, SS3, SS4, SS5, SS10.

Znajdź konstrukcję dla siebie!

Konstruktorki bielizny GAIA w grupie biustonoszy półusztywnianych proponują nam aż sześć konstrukcji! W pierwszej części artykułu opiszemy te najczęściej przez nas produkowane, czyli SS1, SS2, SS5 i SS10. Każda z nich jest inna, dlatego przybliżymy Wam ich parametry dla lepszego dopasowania.

Kiedy kupujesz biustonosz półusztywniany naszej marki, sprawdź lub zapytaj, na jakiej konstrukcji jest oparty. Jeżeli odpowiada Ci uzyskany kształt piersi, wysokość zabudowy miseczki pod pachami i jest Ci wygodnie, w łatwy sposób znajdziesz te cechy w innym modelu.

Konstrukcja SS1 – biustonosz z węższą fiszbiną i wyższym mostkiem na bawecie (środek biustonosza połączony z pasem obwodu).

Kolekcja bazowa

evelyn

Evelyn

Kolekcja wiosna/lato 2016

bs0580-sel-k65_1_3

Lauren

bs0567-fuk-10

Alison

Kolekcja jesień/zima 2016

bs0580-gra-10

Alison

Konstrukcja SS2 – wysokość i kształt fiszbin taka sama jak w konstrukcji SS1. Jednak mostek biustonosza jest niższy, ponieważ nie występuje bawet (środek łączy tylko miseczki).

Kolekcja bazowa

bs0591-bia-10

 Adrienne

taylor

Taylor

Kolekcja wiosna/lato 2016:

marion

Marion

jordana

Jordana

drew

Drew

glenn

Glenn

frances

Frances

Kolekcja jesień/zima 2016

rosamund

Rosamund

leah

Leah

renee

Renee

bs0636-cza-10

Rosanna

Konstrukcja SS10 – mostek wyższy niż w konstrukcji SS1 (na bawecie), co powoduje, żerównież miseczka biustonosza jest wyżej zabudowana. Łuk fiszbin pod pachami sięga do tej samej wysokości, co w konstrukcji SS1 i SS2.

Kolekcja bazowa

adeline

Adeline

sandy

Sandy

cameron

Cameron

blanche

Blanche

Kolekcja wiosna/lato 2016

christine

Christine

liv

Liv

ida

Ida

Kolekcja jesień/zima 2016

evangeline

Evangeline

Maureen

vivien

Vivien

keira

Keira

blake

Blake

marie

Marie

Konstrukcja SS5 – odmienna od wyżej wymienionych. Fiszbiny układają się bardziej poziomo i biustonosz jest niżej zabudowany pod pachami. Cięcie skośne miseczki poniżej linii ramiączka powoduje bardziej równoległe ułożenie biustu.

Kolekcja bazowa

honey

Honey

janice

Janice

Kolekcja wiosna/lato 2016

milla

Milla

danute

Danute

gwyneth

Gwyneth

vera

Vera

charlize

Charlize

Kolekcja jesień/zima 2016

sherry

Sherry

Konstrukcje półusztywniane w linii rozmiarów klasycznych obejmują zakresy: 65D-K, 70C-J, 75B-I, 80B-H, 85B-G, 90B-F, 95B-E.

Niech zdecyduje Twój biust!

W katalogu GAIA nad nazwą każdego modelu podajemy jego konstrukcję. Natomiast na stronie internetowej www.gaia.com.pl dodatkowo możesz bardzo łatwo wyszukać inne produkty oparte na Twoim ulubionym biustonoszu, dzięki wybraniu odpowiedniej opcji w zakładce „Konstrukcje”.

Najlepszy efekt uzyskasz, jeśli masz z jednej strony odpowiednią wiedzę, z drugiej wiesz jak umiejętnie ją zastosować przy przymiarkach.

W drugiej części przewodnika omówimy konstrukcje półusztywniane SS3 i SS4. Więcej podpowiedzi o zasadach brafittingu znajdziesz na naszym profilu na Facebooku!

← Poprzedni wpis Następny wpis →